Müşteri Paneli

Kurumsal Yapay Zekâ Yazılımları

Yeni nesil kurumsal uygulamaların gelecekteki mantığını tasarlamak.

Lütfen aşağı kaydırınız.

Kurumsal Yapay Zeka nedir ?

Kurumsal AI, dijital dönüşümü yönlendirmek için makine öğrenimi de dahil olmak üzere gelişmiş yapay zeka tekniklerinden yararlanan bir kurumsal yazılım kategorisidir . Kurumsal yapay zeka uygulamalarını kullanan kuruluşlar, değer zincirleri boyunca iş süreçlerinde adım işlevi iyileştirmeleri gerçekleştirerek iş esnekliğini, verimliliği, kârlılığı ve çevresel etkiyi azaltabilir. Esnek bulut bilişim, büyük veri ve nesnelerin interneti tarafından sağlanan yeteneklerle birlikte yapay zeka ve makine öğrenimindeki son çığır açan yenilikler, bu yeni kurumsal yapay zeka uygulamaları sınıfının geliştirilmesine olanak tanır.

Kurumsal yapay zeka ile yapay zeka arasındaki temel ayrım, genel olarak kurumsal yapay zekanın, iş süreçlerine gömülü yapay zeka uygulamasının anlamlı değer üretebileceği, büyük ölçekte belirli yüksek değerli kullanım durumlarını ele almaya odaklanmasıdır. Büyük kuruluşlar, işletmeleri genelinde çok sayıda kullanım örneğini ele almak için düzinelerce veya yüzlerce kurumsal AI uygulaması oluşturacak ve çalıştıracaktır. Kurumsal yapay zeka uygulamalarını uygun ölçekte geliştirmek ve dağıtmak, önceki nesil kurumsal yazılımlara göre çok daha büyük zorluklar içerir ve yeni bir teknoloji yığını gerektirir .

Kurumsal Yapay Zeka Neden Önemli?

Kurumsal AI uygulamaları, daha önce çözülemeyen sorunları çözebilir. Kurumsal yapay zeka uygulamalarının kullanım durumları sınırsızdır. Günümüzde hemen hemen her sektördeki kuruluşlar, uçak, üretim ekipmanı, enerji üretimi ve iletim varlıkları ile petrol ve gaz üretim ekipmanları dahil olmak üzere çok çeşitli endüstriyel varlıklar için kestirimci bakımdan geniş bir kullanım senaryoları yelpazesine hitap etmek için kurumsal yapay zeka uygulamalarını kullanıyor.

Kurumsal AI, dijital dönüşümün temel etkinleştiricisidir. Önümüzdeki yıllarda, neredeyse her kurumsal yazılım uygulaması yapay zeka destekli olacak. Günümüzde kuruluşların bir CRM veya ERP sistemi olmadan iş yapamayacakları gibi, kuruluşlar da kurumsal AI yeteneklerini kullanmadan etkin bir şekilde çalışamayacak ve rekabet edemeyeceklerdir. Bu nedenle, kurumsal yapay zeka uygulamalarını uygun ölçekte oluşturma, dağıtma ve çalıştırma becerisinde yetkinliklerin geliştirilmesi, işletmenin hayatta kalması için bir zorunluluk haline geliyor.

Yapay zeka Niçin Kullanılır?

Yapay zeka neden önemlidir? Yapay Zeka, tekrarlayan öğrenme ve verisel keşifleri otomatikleştirir. Ancak yapay zeka, donanım odaklı robotik otomasyondan farklıdır. Yapay zeka, manuel görevleri otomatikleştirmek yerine sık, yüksek hacimli, bilgisayarlı görevleri güvenilir bir şekilde ve yorulmadan gerçekleştirir.

Yapay zeka Niçin Kullanılır?

Yapay zekâ, bilgisayar biliminin bir dalıdır. Zekânın özünü anlamaya ve insan zekâsına benzer şekilde tepki verebilen yeni bir akıllı makine üretmeye çalışır. Bu alandaki araştırmalar robotik, dil tanıma, görüntü tanıma, Doğal dil işleme ve uzman sistemler vb. ... Yapay zekâ çok geniş bir bilim yelpazesini içerir.

Yapay zeka terimi ilk kez hangi toplantıda kullanıldı ve bu toplantıyı düzenleyen önde gelen yapay zeka araştırmacıları kimlerdi?

Yapay zeka diyebileceğimiz gerçek atılımın bahsi, ilk defa 1956 yılında edildi. İngiltere'de New Hampshire'da bulunan Dartmouth College'da yapılan bir konferansta yapay zeka terimi ilk defa ortaya atıldı.

Yapay zeka nedir çalışma alanları nelerdir?

Yapay zekâyı, insan beyninin benzerini bir makine içerisinde tasarlamak ve bu makinenin “akıl yürütme, bilgi sunumu, planlama, öğrenme, algılama, hareket edebilme ve manipüle etme becerisini sağlama olarak tanımlayabiliriz. Yapay zekâ araştırmaları Robotik ve Makine öğrenmesi olmak üzere iki ana alt alana bölünebilir.

Yapay zeka insan zekasını aşacak mı?

İnsan zekası mı yapay zeka mı? Sorusundan yola çıkılarak düzenlenen konferansta uzmanlar, yapay zekanın insan zekasını geçemeyeceğini dile getirdi. Başta sağlık olmak üzere birçok disiplinde köklü değişiklikler olduğunu vurgulayan akademisyenler, yapay zekanın rakip değil yardımcı olduğunu söyledi.

Yeni değer ve deneyimlerin kilidini açmak için tasarlanmış kurumsal düzeyde bir yapay zeka platformu

Niximera, kurumsal hedeflere yönelik temel değer sağlamak için temel yapay zeka teknolojisini kullanır. İster sesle desteklenen bir kullanıcı deneyimini keşfedin, ister artırılmış akıllı otomasyonu göz önünde bulundurun, ister kurumsal verilerde tahmine dayalı içgörüler keşfedin, Niximera çözümleri basitleştirilmiş operasyonlar sağlar.

Yenilikçi deneyimler

İşin hızını ve doğruluğunu yeniden tasavvur etmek

Temazsız kullanıcı

Çok kanallı sistem entegrasyonu ve etkileşimi

Güçlü personeller

Bilimi tüm kullanıcıların eline sunmak

Hızlı sonuçlar

Hızlı dağıtım ve yatırım getirisi için bağlantılı ekosistem

Çalışkan Otomasyon

Karmaşık iş süreci otomasyonu basitleştirildi

Metin ve ses etkileşimleriyle sistemlere, bilgilere ve iş akışlarına erişimi yeniden tanımlama

Niximera aracılığıyla yapay zeka, hayal kırıklığına uğratabilecek ve dikkatini dağıtabilecek gündelik engelleri ortadan kaldırarak, tüm çalışanlar tarafından erişilebilen ve endüstriler geliştikçe gelişmeye hazır olan ileri teknoloji ile oluşturulmuş sürekli iyileştirme için bir temel sağlar.

Yetenek çeşitliliği

Kullanıma hazır endüstri becerileri

Kurumsal sistemlerden çalıştırılan API için gelişmiş işlevsel beceriler

Makine öğrenimi tabanlı tahminler ve optimizasyonlar için akıllı beceriler

Karmaşık sistemler aracılığıyla navigasyon yardımı için geriye dönük beceriler kazanın

Organizasyonel bilgi tabanı için oluşturulmuş statik etkileşimler için temel beceriler

Beceri özelleştirmeleri

Herhangi bir kodlama deneyimi olmadan beceriler geliştirin

Sistemler arasında yeni iş akışları düzenleyin

Tüm API paketlerine kolay erişim

Üçüncü taraf uygulamalara bağlanın

Becerileri hızla test edin, dağıtın ve düzenleyin

IoT

Bağlı ekosistem

Etki alanları arası veri ambarımıza güvenli bir şekilde bağlı

Dağıtım ve barındırma için eksiksiz otomasyon

Akıllı iş akışları için Niximera ile entegre

Tahminler ve içgörüler için özel geliştirme gerektirmez

Demokratikleştirilmiş erişim

AI çözüm kitaplığı

İşletme kullanıcıları olarak ML modelleri oluşturun

Karmaşık görevlerin otomatik orkestrasyonu

Haftalar içinde uçtan uca dağıtım yapın

Telif Hakkı © 2024 / Niximera Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri'ne aittir.
Yukarı